made by : BARTECZKO ARCHITEKCI ___administrator strony : BARCHITEKCI SP.Z O.O.
Prezentowane projekty architektoniczne i ich graficzne prezentacje, zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych podlegają ochronie prawnej.
Jakiekolwiek kopiowanie zamieszczonych treści, ich przerabianie bez pisemnej zgody Biura Architektonicznego Barteczko Architekci jest zabronione
NASZ E-MAIL :
TELEFON :
ADRES BIURA :
GŁÓWNY OBSZAR DZIAŁALNOŚCI :
Województwo ŚLĄSKIE, na terenie takich miast jak: Wodzisław Śląski, Rybnik, Gliwice, Racibórz, Żory, Jastrzebie Zdrój, Cieszyn, PROWADZIMY RÓWNIEŻ PROJEKTY zdalnie na terenie całego kraju.
BARCHITEKCI SP.Z O.O.
ul. Niepodległości 3a,
44-370 Pszów
Możesz nam zlecić opracowanie projektu technologii, jeżeli planujesz inwestycję w takich powiatach jak: Wodzisławski, Rybnicki, Żorski, Raciborski, Cieszyński.
Zajmiemy się również procedurą polegającą na zmianie sposobu użytkowania.
P R A C O W N I A P R O J E K T O W A
Jeżeli twoja działalność którą planujesz wykonywać w obiekcie lub lokalu istniejącym, zmienia obecne warunki higieniczno-sanitarne będzie potrzebny projekt technologii, oraz zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania w obiekcie.
Każdy obiekt, lub poszczególny lokal w ramach obiektu ma swoją skonkretyzowaną funkcję. Jeżeli jesteś na etapie planowania siedziby swojej firmy, przymierzasz się do urządzenie lokalu w którym planujesz świadczyć usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i chcesz do tego wykorzystać istniejący obiekt lub lokal koniecznie sprawdź, czy planowane użytkowanie jest zgodne z przeznaczeniem budynku. W tym celu warto sięgnąć do informacji zawartych w projekcie budowlanym w oparciu którego obiekt powstał. Informację taką powinien również udzielić właściciel lub zarządca obiektu u którego planujesz dokonać najmu. Jeżeli funkcja obiektu nie jest zgodna z tą którą planujesz prowadzić konieczne będzie przeprowadzenie procedury zmiany sposobu użytkowania.
Planowana funkcja musi być zgodna z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który obowiązuje na danym terenie, lub w przypadku braku MPZP ustaleniami zawartymi w Decyzji o warunkach zabudowy.
Poza tym możliwość realizacji wyżej wymienionej procedury uzależniona jest od kilku uwarunkowań:
- stanu technicznego obiektu lub lokalu
- parametrów technicznych takich jak powierzchnia i wysokość pomieszczeń
- wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego
- spełnienia wymagań oświetlenia światłem dziennym i sztucznym
- poziomu posadzki względem terenu który przylega do budynku
- sposobu wentylacji, w ogóle jej występowania lub braku
- zapewnienie dostępności do pomieszczeń higieniczno - sanitarnych (ich odpowiednich parametrów technicznych)
- dostępności i spełnienia wymagań umożliwiających korzystanie przez osoby z ograniczeniami
Również tych uwarunkowań które występują na zewnątrz budynku takich jak:
- dojazd do budynku, dostępność
- zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc postojowych, w tym tych specjalnych dostępnych dla osób z ograniczeniami
- zapewnienie miejsca przeznaczonego na gromadzenie odpadów stałych.
Każdy z wyżej wymienionych aspektów w zależności od planowanej funkcji należy spełnić, zapewnić, w sposób wynikający z przepisów szczegółowych. Sama procedura załatwiana w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta wymaga indywidualnego podejścia, które najlepiej skonsultować z architektem. Zazwyczaj już na wstępie można ustalić, że danej procedury nie da się skutecznie przeprowadzić oszczędzając w ten sposób czas i nerwy.
Niniejszy tekst jedynie porusza kluczowe zagadnienia związane z tą procedurą, a sam proces zmiany sposobu użytkowania jest na tyle obszernym zagadnieniem, że wymaga odrębnego wpisu.